Rolety rzymskie

to coraz bardziej popularna, niezwykle atrakcyjna i bardzo funkcjonalna forma dekorowania i zasłaniania okien.
Rolety rzymskie po podciągnięciu układają się w regularne poziome fałdy, które się całkowicie rozprostowuję, kiedy opuścimy roletę.
Odpowiednio dobrane tkaniny oraz dodatki pasmanteryjne powodują, że ten rodzaj dekoracji świetnie wkomponuje się zarówno we wnętrza nowoczesne, jak i klasyczne.
Rolety rzymskie często stosowane są jako samodzielne dekoracje we wnętrzach minimalistycznych, świetnie sprawdzają się również, tam  gdzie nie ma miejsca na zastosowanie klasycznych firan czy zasłon.
Całość swojego uroku i funkcjonalności oddają natomiast w zestawie z dekoracyjnymi  zasłonami czy też jako forma zasłaniania okien w połączeniu z tradycyjnymi firanami.

Rolety rzymskie wykonujemy w trzech podstawowych modelach:

  • ze szprosami
  • z taśmą pionową
  • z taśmą poziomą

Rolety mogą być wykonane:

  • z 1 rodzaju tkaniny
  • lub z doszywanymi dekoracyjnymi listwami

Listwy te mogą mieć różne fantazyjne kształty, mogą być ozdabiane pasmanterią,  efektownymi drążkami czy aplikacjami.

Korzystając z różnorodności tkanin i dodatków staramy się aby nasze rolety rzymskie były niepowtarzalne i doskonale komponowały się ze stylem wnętrza, dla którego zostały stworzone.
Alternatywą dla rolet rzymskich, są również rolety austriackie i londyńskie, różniące się sposobem marszczenia tkaniny. Po ich podciągnięciu powstają dekoracyjne bufki, które nadają wnętrzu romantyczny charakter.